מאמר מערכת - לחץ מים

מאמר מערכת - לחץ מים
 

לחץ המים מלחיץ אתכם? הנה טיפים
לחץ מים היא אחת הבעיות שאף אחד לא חושב עליהן בכלל עד שאינו נתקל בהן. ואין דבר יותר מעצבן מלהיכנס להתקלח ובמקום זרם מים בריא וחזק, יוצא לכם זרזיף קטן שמוציא לכם את כל החשק מלפתוח בכלל את המים.
למה זה קורה ומה עושים? מיד הגורמים והפתרונות.
 
הסיבות ללחץ מים נמוך
על מנת לפתור בעיה של הגברת לחץ מים יש מספר גורמים שחשוב לזהות מהם כדי לתת מענה מיטבי:

סתימת אבנית בראש המקלחת – זה הדבר הראשון שאנו ממליצים לבדוק. בארץ ידוע שיש בעיה של אבנית במים, ושהיא מצטברת בכל מקום, כולל בראש המקלחת, עד שהיא גורמת לסתימות. תוכלו לעשות זאת על ידי פירוק הראש ומבט מקרוב על פתחי יציאת המים. אם אכן מדובר באבנית, כל שצריך לעשות הוא למוסס אותה בעזרת חומר מיוחד או תערובת של חומץ ומים חמים.

לחץ מים עירוני נמוך – שימו לב, ייתכן ותאגיד המים או הרשות המקומית קבעו לחץ מים נמוך יחסית ולכן לא משנה מה תעשו, לא תוכלו לשפר את המצב. על מנת לברר האם אכן מדובר בהחלטה כזו, בררו עם דיירים אחרים בבניין שלכם או בסביבת הבית האם גם להם יש לחץ מים נמוך ופנו במקביל גם לרשות המקומית.

סתימה או נזילות בצנרת – לעיתים המים בכלל לא מצליחים לצאת החוצה אל הצינור, כיוון שיש בו סתימה או אולי פיצוץ. במקרה כזה כדאי לבדוק האם מדובר במשהו נקודתי, בדירה או בבית שלכם. אם אכן זה המצב, סביר להניח שלא תוכלו להתמודד עם הבעיה בעצמכם ותיאלצו להזמין אינסטלטור. אולם יכול להיות שזוהי תקלה אזורית שאין לכם נגיעה אליה והיא מצריכה התערבות של תאגיד המים.

צנרת ישנה מדי – זוהי בעיה נפוצה מאוד. יש בניינים ישנים רבים שיש בהם צנרת שכבר אבד עליה הכלח ושחוותה סתימות רבות וקשות לאורך השנים. צנרות כאלה נוטות להזרים זרם מים חלש. במרבית המקרים מדובר בבעיה לא פשוטה ויקרה, כיוון שאולי תידרשו להחליף את כל הצנרת. הצד החיובי בכל הסיפור, שלא רק שיהיה לכם זרם מים שיעבוד כמו שצריך, אלא שגם לא תסבלו מבעיות צנרת נוספות בכמה שנים הקרובות לפחות.

דירה בקומה גבוהה בניין משותף – צנרת בנויה בשאיפה ללחץ מים קבוע, דבר שלא בהכרח מתאפשר בבנייני מגורים שבהם כוח המשיכה מתנגד לשיפוע הצנרת ולכן, ככל שהדירה גבוהה יותר, נוצר מאמץ על זרימת המים וייתכן שזה משפיע גם על לחץ המים. גם כאן תזדקקו לעזרה מקצועית כדי לפתור את הסוגייה.
 
אז מה עושים?
אם הגעתם למסקנה שלחץ המים הנמוך אינו תוצר של החלטת הרשות המקומית או של סתימת אבנית או סתימה בצנרת שלכם, ייתכן שהבעיה פשוט תיפתר על ידי התקנת מגביר לחץ מים, שהוא בעצם משאבה קטנה שמחוברת אל ברז המים הראשי ושמיועדת להגברת זרם המים שבו. המשאבה שואבת את המים בלחץ מסוים, אוגרת אותם ומשחררת אותם בלחץ גבוה יותר.
פתרון משוכלל יותר ויעיל במיוחד לדיירי הקומות העליונות בבניינים משותפים ישנים הוא מערכות להגברת לחץ המים.
לעיתים, אם הבעיה חמורה ונוגעת בכל דיירי הבניין, ייתכן מאוד שאפילו יוקצה חדר משאבות מיוחד בבניין לשם כך. משאבות אלו ייעודיות להרמת זרם המים ולסיוע למים לזרום בצורה חזקה אל הקומות העליונות.
מכיוון שיש סוגים שונים של משאבות, מומלץ להזמין אינסטלטור מקצועי שיתאים את סוג המגביר לבעיה ולשימוש. בקשו מהאינסטלטור שיתקין אצלכם משאבה לא מרעישה. אתם תודו לנו אחר כך, כששקט ישרור ביניכם ובין הדיירים האחרים בבניין.

פתרון נוסף הוא יצירת מעקפים חיצוניים. הכוונה היא העברת צינור מים מהדוד או משעוני המים לכיוון הבית על מנת להגביר את כמות המים. כדאי לדעת, שאם בבית שלכם יש צנרת ישנה, המעקפים יהוו פתרון זמני בלבד ואף עלולים ליצור בעיות נוספות כמו פיצוץ בצנרת בטווח הרחוק (זאת כיוון שמעקף הזרימה יוצר זרם חזק ופתאומי וצנרת בלויה לא תמיד יכולה להתמודד איתו). לכן התקנת מעקפים מתאימה במקרים בהם הצנרת צעירה וחזקה יותר.
 
אנו באליהו אינסטלציה מספקים שירותים באזור ירושלים והסביבה. אנו מתחייבים לשירות אדיב ומקצועי ולמחירים הוגנים. אנו מומחים בהתקנת מערכות להגברת לחץ מים ובפתרון בעיות אינסטלציה נוספות. שירות 24/7. נשמח לשמוע מכם.
 
באדיבות אתר טוב תודה

 דף הבית טלפוןwaze